CyberCar

-> Technika, Łączność, telekomunikacja, IT <>

Działy firmowe

Wiadomości


Szkolenia UAVO RPAS

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT

Szkolenia z Ustawy o ochronie danych osobowych

Odzyskiwanie danych 

MYSQL Płatnika

Szkoła latania X-Dron

Reklama

To miejsce czeka na Ciebie

ponad 1500 wejść dziennie

Technika

Systemy łączności w ostatnim czasie rozbudowują się w szybkim tempie, jednak podstawy łączności przewodowej i bezprzewodowej pozostają bez zmian. W dalszym ciągu podstawowym nośnikiem informacji dla systemów przewodowych jest przewód miedziany i światłowód, natomiast dla łączności bezprzewodowej pozostają fale elektromagnetyczne (FEM).

Do niedawna była używana podczerwień, z której szybko jednak zrezygnowano na rzecz osiąganych szybkości za pomocą rozwiązań bluetooth i w szczelinach bezprzewodowej wymiany danych WiFi. W związku z tą sytuacją systemy, w szczególności bezprzewodowe rozwijają się w oparciu o podstawowy nośnik informacji, tym samym rozbudowując urządzenia, poszerzając je o nowe możliwości kodowania informacji, przenoszenia większej ilości danych, przekazywania położenia itp. Rozwój telefonii komórkowej spowodował rozwój łączności bezprzewodowej idącej w kierunku systemów wykorzystujących nadajniki operatorów sieci.

Idąc tym śladem nadal pozostajemy przy podstawowym nośniku danych FEM, jednak modernizacja systemów spowodowały praktycznie nieograniczone możliwości zasięgu. Zachowując najprostszy sposób prowadzenia łączności nadawanie-odbiór i sposób nawiązywania komunikacji między określonymi punktami w terenie za pomocą technicznych środków łączności przewodowej i bezprzewodowej, łącząc te dwa elementy otrzymujemy nowy wymiar i możliwości w technice łączności.

 

Zajmujemy się opracowaniem systemów łączności z użyciem technicznych środków łączności w oparciu o własne rozwiązania jak i w oparciu o rozwiązania firm współpracujących. Tworzymy systemy komunikacji, pozycjonowania i zbierania informacji z przestrzeni wymiany danych i informacji. Posiadamy opracowanie polegające na zbieraniu danych i informacji z urządzeń komunikacyjnych łączności bezprzewodowej i wprowadzenie jej do systemów komputerowych, następnie użyteczne informacje wprowadzane są do rozwiązań łączności przewodowej, internetowej i telefonii komórkowej i udostępniane na końcówkach dla zwykłego użytkownika w postaci aplikacji.

Dysponujemy najbardziej zaawansowanymi technologicznie latającymi urządzeniami bezzałogowymi z możliwością podglądu na żywo obrazu z miejsca w którym znajduje się urządzenie. Do czego nam służy takie urządzenie w technice łączności ?

Możemy wykonać analizę systemów antenowych, pokryć dachowych, stanu technicznego masztów bez konieczności ingerencji stopy ludzkiej. Możemy na bieżąco przekazać obraz w celu weryfikacji stanu urządzeń systemu antenowego w jakości Full HD, oraz w późniejszym czasie analizować nagrany materiał filmowy i wykorzystać do zaplanowania remontu lub wykorzystania elementów w reklamie.

Z naszych opracowań korzystają firmy, które wymagają od systemów łączności najwyższej jakości bezpieczeństwa wymiany informacji, niezawodności w działaniu, maksymalnego zasięgu pracy przy dużo niższych kosztach eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami łączności.